Organizator

Osobą odpowiedzialną za konferencję HiperAutomatyzacja vol. III jest prof. SGH dr hab. Andrzej Sobczak, redaktor naczelny serwisu Robonomika.pl

Od kwietnia do czerwca 2020 roku serwis Robonomika.pl zorganizował serię webinariów „Automatyzacja/robotyzacja w czasach pandemii i kryzysu gospodarczego”. Podczas tych spotkań swoje rozwiązania prezentowali przedstawiciele lub partnerzy takich firm jak: Automation Anywhere, BluePrism, UiPath, Microsoft, Softomotive, G1Ant, ING Usługi dla Biznesu, makeitright, Wizlink, Productive24, Qalcwise. Spotkania te zostały bardzo dobrze odebrane przez uczestników – uczestniczyło w nich łącznie ponad 1200 osób.
 
Dodatkowo w czerwcu i listopadzie 2020 r. odbyły się dwie edycje całodniowej konferencji on-line „Hiperautomatyzacja” serwisu Robonomika.pl, które zgromadziły łącznie blisko 1800 uczestników. W tych spotkaniach występowali przedstawiciele firm:
  • w I edycji: Arla Foods, BNP Paribas, BNP Paribas Securities Services, Business Support Solution (Grupa Pelion), Hapag-Lloyd, HSBC, ING, mBank, Nordea, Orange, Raben, Schaeffler, Warta (pełny program: https://hiperautomatyzacja.robonomika.pl/); 
  • w II edycji: Alior Bank, Aviva, AXA, Credit Agricole Bank Polska, Energa, IKEA, mBank, morele.net, Philip Morris International, Pekao S.A., PKP Energetyka, TAURON, Uniqa (pełny program: https://hiperautomatyzacja2.robonomika.pl/).
Poniżej przedstawiamy wybrane inicjatywy zorganizowane przez prof. Sobczaka:
  • Konferencja Hiperautomatyzacja vol. II "Od centralizacji do demokratyzacji i od IT do biznesu" (listopad 2020). Uczestniczyło w niej blisko 980 osób z prawie 350 firm.
  • Konferencja Hiperautomatyzacja vol. I "Jak efektywne automatyzować procesy dzięki łączeniu RDA / RPA / OCR / LowCode / NoCode / AI" (czerwiec 2020). Uczestniczyło w niej blisko 800 osób z prawie 250 firm.
  • Seminarium BAKCYL "Budowa zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród pracowników działów biznesowych" (grudzień 2019). Uczestniczyło w nim ponad 160 osób z ponad 100 firm.
  • Seminarium DARWIN "Demokratyzacja automatyzacji i robotyzacji w kreowaniu i absorpcji innowacji cyfrowych" (lipiec 2019). Uczestniczyło w nim ponad 180 osób z ponad 100 firm.
  • Seminarium AURORA "AUtomatyzacja i RObotyzacja RAachunkowości" (wrzesień 2018). Uczestniczyło w nim ponad 130 osób z ponad 100 firm.
  • Seminarium RAKIETA "Robotyzacja procesów, Automatyzacja Kognitywna, IntEligencja rozszerzona - Teraźniejszość i Ambicje" (lipiec 2018). Uczestniczyło w nim ponad 160 osób z ponad 100 firm.
  • Cykl warsztatów SPARTA - "Strategie przedsiębiorstw w czasach automatyzacji i robotyzacji biznesu" (marzec – czerwiec 2017 r.). Cykl składał się z 4 spotkań i wzięło w nim udział blisko 150 uczestników z 60 firm i urzędów.
  • Seminarium "Architektura (nie tylko korporacyjna) w akcji" (grudzień 2016). Uczestniczyło w nim ponad 160 osób z 80 firm i jednostek publicznych.
  • Cykl spotkań SPEED IT - "Strategie przebudowy i doskonalenia modeli działania organizacji IT" (listopad 2015 – czerwiec 2016). Cykl składał się z serii  4 spotań, i wzięło w nim udział blisko 550 uczestników ze 120 firm i urzędów.
  • Cykl warsztatów AKTYWATOR - "Architektura korporacyjna w budowie i optymalizacji wartości organizacji" (luty – wrzesień 2015 r.). Cykl składał się z 5 spotkań i wzięło w nim udział blisko 250 uczestników z 80 firm i urzędów.
  • Cykl konwersatoriów IMPAKT - "Interdyscyplinarne i metodyczne problemy architektury korporacyjnej" (marzec 2013 – kwiecień 2014 r.). Cykl składał się z 6 spotkań i wzięło w nim udział blisko 300 osób z 90 firm i urzędów.
  • Seminarium "Wzorce efektywnego zarządzania IT" (czerwiec 2014). Uczestniczyło w nim blisko 140 osób z 60 firm i jednostek publicznych.
  • Seminarium "Od centrum kosztów do centrum innowacji. Jak zmienić rolę działów IT" (czerwiec 2013). Uczestniczyło w nim blisko 150 osób z 80 firm i jednostek publicznych.
  • Seminarium "Architektura korporacyjna w akcji" (wrzesień 2012). Uczestniczyło w nim blisko 160 osób z 70 firm i jednostek publicznych.

Konferencja HiperAutomatyzacja vol. III jest przygotowywana przez Fundację "Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem".